PLAVBA S DELFÍNY

Termín: 5.4. - 12.4.2024

Celý týden strávíme na lodi, 3x denně budeme plavat s delfíny a večer si uděláme program podle svého - konstelace, meditace, sdílení.
Každý účastník může přispět k programu (ale nemusí) např. zajímavým povídáním ze svého oboru. Nejzajímavějším zážitkem ale samozřejmě bude plavání s delfíny. Již tím, že strávíme týden na lodi mimo civilizaci, si naprosto vyčistíme hlavu a delfíni do nás mohou navibrovat své energie (za mě to byla lehkost bytí, hravost a radost ze života). Pro mě byl loňský pobyt jedním z nejsilnějších transformačních zážitků v životě.

 

Země: Egypt
Termín: Pátek 05 / 04 / 2024 – Pátek 12 / 04 / 2024
Doprava: letecky, zpáteční letenka Praha - Marsa Alam - Praha na lince společnosti Smart Wings + transfer z letiště v Marsa Alam do přístavu a na konci pobytu zpět.
Předpokládaný odlet z Prahy bude v 01:30 h v noci ze čtvrtka na pátek, let č. QS 1224
Předpokládaný přílet do Marsa Alam v 07:00 h ranní
Předpokládaný odlet z Marsa Alam v pátek v 07:50 ranní let č. QS 1225
Předpokládaný přílet do Prahy bude v 11:30 h doplolední

 

Program plavby:

1. den (Pátek):

Po příletu do Marsy Alam, vyplnění pobytové karty a zakoupení vstupních víz nás přivítá na letišti zástupce plavební společnosti s cedulkou „Samara Cruise” a následuje transfer do přístavu v Marsa Alam. Po nalodění se ubytujeme v kajutách a posnídáme. Před vyplutím proběhne ještě jedno formální odbavení na lodi, kdy příslušný úředník zkontroluje naše cestovní doklady a počet osob na palubě a poté vyplouváme s lodí směrem k našemu dobrodružství. První den se budeme učit efektivně využívat šnorchlovací výstroj a budeme šnorchlovat na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. V noci se přesouváme s lodí k delfíní zátoce Sataya.

2. - 6. den (Sobota - Středa): Sataya Reef, nazívaný také Dolphin Reef.

Ráno pŕiplouváme k delfíní zátoce a kapitán zakotví loď v mělké laguně tohoto korálového útesu a po zakotvení vyrazíme na naše první šnorchlování, případně plavání s delfíny. Zbytek dne a dny ostatní až do středečního rána budou probíhat v rytmu plavání s delfíny, šnorchlování při korálových útesech a volného, relaxačního programu, jehož průběh a náplň se bude snažit zpříjemnit i celá posádka jachty. Účast na kterékoliv části denního programu je dobrovolná a nepovinná. S ohledem na hlavní zaměření programu – tj. plavání s volně žijícími delfíny, však pro vaši představu předkládáme obvyklý program dne stráveného v laguně Sataya:

Ráno vstáváme brzo, kdo nechce, nemusí. Nicméně je to nejlepší čas na plavání s delfíny. Takže kolem šesté - sedmé hodiny jedeme rychločluny mezi delfínky. Ráno mají většinou nejvíc náladu si hrát a skákat a plavat s námi a navíc máme výhodu, že zde nejsou ještě žádné výletní lodě. Hodinu - dvě s nimi plaveme a pak se vracíme na loď, vzbudíme ty, kteří s námi ráno nechtěli vstávat a jdeme všichni na snídani. Po snídani si dáme chvilku odpočinek a jedeme za delfínky znova, plaveme opět s nimi cca. dvě hodiny a vracíme se na oběd. Po obědě chvilku odpočíváme a poté vyrazíme za delfínky znova. Často bývají delfíni hodně blízko naší kotvící lodě, takže se s nimi dá plavat blízko lodě nebo je jen pozorovat z paluby naší jachty. Nicméně rychločluny jsou i tak k dispozici, pro případ, že delfíni zůstanou dál od lodi. Pokud nemají náladu a nebo jsou již unavení, respektujeme jejich svobodu a můžeme je jen nerušeně pozorovat a nebo v takovém případě většinou nezůstáváme sedět na lodi, a přesuneme se šnorchlovat na korálový útes, který lagunu obklopuje a pozorujeme nádherné korály, pestré rybky, rejnoky a jiné, někdy i želvy.

Občas se delfíni záhadně na pár hodin vytratí. Odplavou lovit. Běžně loví v noci, ale stává se, že občas mají potřebu lovu také přes den a protože v laguně nejsou velké ryby, tak se celá skupina přesune do hlubší vody a po lovu se vrátí zpět.

S rychločluny můžeme zůstat v moři do západu slunce, ale kdykoliv po západu slunce se dá stále plavat v blízkosti lodi. Noční koupání v moři není zákázáno a nabízí úžasný zážitek. Rychločlun v noci s ohledem na naše bezpečí nepoužíváme. Podvečery a večery trávíme vzájemným sdílením zážitků, popř. společnou meditací, cvičením, tancem, atp dle doprovodného programu k vybranému termínu…

Ve středu se s lagunou rozloučíme posledním ranním a dopoledním plaváním s delfíny a po obědě odplujeme na ostrov Siyal v národním parku Wadi Gemal. Cesta na tento ostrůvek bude trvat cca. 3 hodiny. Cestou budeme proplouvat oblastí národního parku Wadi Gemal mezi četnými ostrůvky s úžasnými mělčinami, kde se střídají všechny odstíny modré… na ostrově se budeme moci koupat v mělké laguně a poležet si v teplém písku na pláži, nebo šnorchlovat podél nádherného korálu, který lemuje ostrůvek. Ostrůvek je pokrytý mangrovníkovým porostem, který je hnízdištem ptactva a mají zde svá hnízda také chránění Orlovci říční a nabízí možnost procházky s pozorováním těchto okřídlených obyvatel ostrova. Ke konci dne budeme moci pozorovat z ostrova nádherný západ slunce a četné skupinky dalších roztomilých obyvatel ostrova z řad poustevníčků a krabů. Náš poslední společný večer strávíme na pláži kolem ohně a můžeme bunovat, zpívat i tančit. V noci se přesouváme do oblasti Marsa Alam.

Delfín dlouholebý (Stenella longirostris) patří k nejobratnějším kytovcům a je proslulý svými
akrobatickými kousky ve vzduchu. Má štíhlý dlouhý zobák a nápadně vysokou hřbetní ploutev
trojúhelníkového tvaru. Skáče až tři metry nad hladinu, přitom různě prohýbá tělo, vlní se
nebo se otáčí kolem podélné osy až sedmkrát při jediném skoku.

 

Informace pro zájemce o přístrojové potápění:

Na lodi bude kvalifikovaný instruktor potápění. Takže zájemci o potápění s výstrojí jsou vítáni.

Pokud máte zájem o ponor na zkoušku (zdarma), projdete nejdříve krátkou instruktáží a s instruktorem poté půjdete za ruku pod vodu. Maximální hloubka ponoru u dospělého je kvůli bezpečnosti 5 metrů, u dětí max. 2 metry. Podmínkou je ale bezproblémový zdravotní stav.

Pokud jste již certifikovaný potápěč, tak přibalte i svoji licenci a potapěčský deník, případně i vlastní počítač, neopren...) a zkušení instruktoři vám radi zařadí do programu i nějaký zajímavý ponor. 1-2 ponory (zdarma). Max.hloubka ponoru je dle certifikace. Napište prosím v přihlášce info do poznámek o vášem stupňi potapéčské kvalifikace, cca počet ponorů a kdy byl alespoń zhruba váš poslední ponor.

V rámci týdenního programu je take možnost udělat si potapěčský kurz. (zpoplatněno). Je ale třeba se spojit a domluvit pŕedem s instruktorem a nahlásit váš zájem a to ideálně alespoň několik týdnů před termínem plavby.

Rozšiřovácí kurzy pro již licencované potápěče jsou možné také. AOWD, NITROX, DEEP DIVER, NIGHT, (zpoplatněno) a ideálně opět nahlasit předem.

7. den (Čtvrtek): Ráno a dopoledne ješte budeme moci šnorchlovat na korálovém útesu v Marsa Alam a po obědě v odpoledních hodinách se přesuneme směr přístav, kde si budete moci v klidu zabalit a rozloučit se s posádkou lodi. Na lodi zůstáváme aź do odjezdu na letiště a aź do odjezdu čerpáte veškeré služby ubytovaní a stravování.

8. den (Pátek): Na letiště k odletu se opět přesouváme klimatizovaným transferem.

Program je pouze rámcový a může být pozměněn v závislosti času příletu-odletu a nebo povětrnostních podmínek.

 

Ubytování:

safari obytná loď – pobyt 7 nocí, dvoulůžkové kajuty s vlastním sprchovým koutem a WC. Elektrická energie na lodi funguje bez ohledu na to, že motor je vypnutý a loď kotví. Elektřinu obstarává generátor. Na lodi jsou generátory dva. Mechanik jejich provoz střídá. Vždy pracuje jen jeden z nich a ten druhý je záložní. Standardní zásuvky jsou rozmístěné po celé lodi, tedy i v kajutách – pro naše koncovky běžných přístrojů, jako jsou holicí strojky, vysoušeče vlasů, dobíječky mobilních telefonů atp. použitelné bez redukce. Na lodi jsou nám k dispozici ubytovací části s kajutami, dále restaurace, společenská místnost-salónek s barem, dvě zvýšené paluby s barem určené k odpočinku, posezení, menší přední zvýšená paluba k opalování a zadní paluba k uložení výstroje. Signál mobilních operátorů je v místě kotvení lodi k dispozici omezeně. Wi-fi připojení je na lodi k dispozici, ale jelikož i toto připojení je závislé na přítomnosti signalu mobilního operátora, tak se stavá, že v důsledku vzdálenosti od pobřeží i na několik hodin může signal vypadnout. Informujte prosím své pŕíbuzné, kteří s vámi budou ve spojení, že v případě vaší případné i několikahodinové nedostupnosti a nepřítomnosti na telefonu a sociálních sítích, není nutné vyvolávat paniku a při nejblišší možné příležitosti jim dáte o sobě vědět. Vyřešte všechnu důležitou elektronickou poštu ještě před odjezdem, atd....

Strava a nápoje na lodi “soft all inclusive“: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, občerstvení během dne-svačinky a na baru nealkoholické nápoje, káva, ćaj, sušenky, oplatky aj. k dispozici 24h denně. Alkoholické nápoje v rámci programu soft all inclusive” zahrnuté nejsou, ale jejich konzumace na lodi není zakázána v případě, že si nějaké vlastní přivezete, koupíte na letišti v Praze v duty free atd...

Kuchař na lodi bude připravovat jídla s ohledem na složení jednotlivých členů skupinky, tedy například pokud jsou na lodi vegetariáni, tak zahrne do výběru z jídel také zeleninové a bezmasé pokrmy a podobně. Vedle toho si sebou můžete přivézt i vlastní oblíbené vegetariánské, veganské, jiné dietní a specielní potraviny, oblíbené cukrovinky atp.

Seznam věcí sebou

Níže uvedený seznam věcí je orientační. Přihlédněte samozřejmě každý ke svým osobním potřebám. Pamatujte však na to, že ačkoliv je váhový limit pro zavazadlo více než velkorysý (23 kg/odbavené zavazadlo + 8kg/příruční zavazadlo), tak ať tam zbytečně nebalíte i věci, které na cestě, na lodi a ve vodě nebudete potřebovat, úložné prostory v kajutách jsou omezené.

V případě potřeby je možno přiobjednat odbavené zavazadlo navíc a nebo extra nadváhu zahrnutého odbavovaného zavazadla do max.32 kg, obojí za poplatek a je třeba nahlásit předem. Dopravce může takový požadavek odmítnout v případě dosažení váhového limitu letadla!!

Vybavení na šnorchlování Dobře padnoucí šnorchlovací výstroj bude zárukou absolutního požitku z plavání s delfíny.

Maska (brýle) + šnorchl. Je důležité si kupovat masku s možností vyzkoušení a nejlépe v obchodech, kde vám dobře poradí specialista. Co tvar obličeje, to jiný tvar masky a pokud si koupíte masku bez zkoušení, např. přez internet, tak riskujete, že vám nebude dobře sedět a bude se neustále zaplavovat. Doporučujeme masky silikonové s temperovaným sklem.

Šnorchly mívají různé velikosti náustků. Pokud míváte problém s dávením, tak zkuste zvolit co nejmenší velikost náustku, nebo masku celoobličejovou.

Při šnorchlování s klasickou maskou a šnorchlem se dýcha pouze ústy, pokud by vám toto mohlo vadit, tak je na trhu možnost koupě celoobličejových masek. Při šnorchlování s celoobličejovou maskou jsou vaše ústa volná a můžete dýchat i nosem i ústy. Nevýhodou je, že se s ní nedá zanořit pod hladinu. Vybírejte prosím jen atestované značky. U mnoha levnějších modelu byla zjištěna koncentrace CO2 uvnitř masky a to až nebezpečných limitů.

Ploutve. Opět platí, že dobrá rada odborníka je k nezaplacení a je třeba i u ploutví vyzkoušet více modelů a vybrat si ty, ve kterých se budete cítit pohodlně. Rozhodně nevybírejte podle barvy, nebo designu. Nesmí vás nikde dřít, ani tlačit. Doporučujeme si ploutve při šnorchlování obouvat na ponožky, nebudou se vám pak dělat puchýře, tedy již při nakupování toto případně zohledněte a zkoušejte již na ponožku. Pro tento účel se vyrábí i specielní ponožky z tenkého neoprénu, ale postačí i obyčejné.

Oblečení do vody: Plavky + UV triko nebo lycrové triko ke krku na plavky – ochrana proti spálení zad a ramen při šnorchlování. Legíny, nebo kraťasy. Může být i krátký slabý neopren (hodí se v měsících duben, květen, září, říjen), UV triko volte raději nápadnějších barevných kombinacích než černá - šedá – šedomodrá z důvodu snadnější viditelnosti na moři. Průvodci na člunech vás ve vodě lépe rozeznají. Multifunkční šátek, nebo nějakou obdobu, aby vám nenafoukalo na člunu do uší a jako ochranu hlavy před sluníčkem při šnorchlování. Opět doporučujeme raději výraznější barvy.

Oblečení na loď: 2-3 trička s krátkým rukávem, 1-2 tílka, kraťasy (sukně), šaty, košile, mikina, sarong (ovinovací velký šátek na plavky pro ženy), pokrývka hlavy, oblečení na spaní, 1 osuška na utírání od slané vody. (Na utírání po sprchování jsou v kajutě k dispozici ručníky) Vhodné vzít pantofle, nebo žabky (odolné proti vodě) pro chození po písku při návštévě ostrova. Na lodi se chodí všude naboso.

Oblečení na cestu: pamatujte, že letištní haly a letadlo je klimatizované. Do příručního zavazadla nezapomeňte zabalit ponožky do letadla, mikinu (košili), delší kraťasy, nebo kalhoty (popř. delší sukni), pro děti polštářek a malou dečku atp. Podle počasí při odletu se rozhodněte, v jakém oblečení poletíte a v jakých botách. Botasky, či trekingové boty dále v Egyptě rozhodně potřebovat nebudete.

Ostatní: fotoaparát (vodotěsný nebo s podvodním pouzdrem), kamera vč. baterií či nabíječky, mobil vč. nabíječky, (dalekohled), jiná elektronika, flashka nebo jiné paměťové zařízení, toaletní potřeby, léky, ochranné mléko/krém na opalování (faktor dle individuálních potřeb, množství obvykle stačí 1 ks), plážová taška (baťoh), sluneční brýle, popř. dioptrické brýle, či kontaktní čočky, CESTOVNÍ PAS!, letenka, doklad o pojištění, peníze, psací potřeby, zápisník, yoga matka (pokud máte. V programu bude i možnost zůčastnit se yógy), pěkná knížka, vhodnou láhev na pití, kterou si sebou budete brát nejen do člunu (bandaska a pod., může být i termo, která vám udrží déle vodu chladnou),…atd.

Do Egypta je přísně zakázáno přivážet drony a podobná létající zařízení. Hrozí zabavení na letišti a nepříjemné setkání s příslušníky Egyptské národní bezpečnosti !! Vašeho létajícího mazlíčka tedy nechte tentokráté doma.

Upozornění: při výběru opalovacích prostředků si prosím přečtěte jejich složení. Pro lidské zdraví, zdraví delfínů, ale i dalších podmořských živočichů nejsou bezpečné zejména takové ochranné prostředky, které obsahují OXYBENZONE (Benzophenone-3).

Oxybenzon (chemicky 2-Hydroxy-4-metoxyfenyl, C14H12O3) je organická sloučenina používaná jako syntetický UV filtr a přísada do krémů. Jedná se o derivát benzofenonu. Tvoří bezbarvé krystaly, jež se snadno rozpouštějí ve většině organických rozpouštědel. Oxybenzon se často používá i při výrobě opalovacích krémů, protože pohlcuje UV záření. V kombinaci se slunečním zářením může vyvolávat alergické vyrážky nebo kosmetické akné. Bylo zjištěno, že tato organická sloučenina proniká pokožkou, kde se chová jako fotozcitlivovací látka (fotosenzibilátor). Tím se při osvícení zvyšuje produkce volných radikálů, což činí tuto látku potenciálně karcinogenní. Tato látka narušuje lidskou hormonální činnost a extrémně poškozuje i podmořský život – i v minimální koncentraci ve vodě oxybenzon zcela blokuje rozmnožovací proces korálů.

 

Cena:

500 Euro letenka + *950 Euro plavba - dospělá osoba.
500 Euro letenka + *850 Euro plavba - dítě do 11,99 let věku.
 
Cena zahrnuje:
Zpáteční letenka: Praha – Marsa Alam – Praha s leteckou společností Smart Wings v tarifu PLUS
( zahrnuje 1 odbavené zavazadlo 23kg + 1 přírućní zavazadlo 8 kg + kabelka )
Ubytování: 2-lůžkové kajuty s vlastním WC, sprchou a osuškami na safari lodi
 
Trasa plavby: trasa směřuje do oblasti Fury Shoal, jižně situované od Marsa Alam, kde bude loď kotvit v laguně Sataya Reef
 
Strava a nápoje: Soft All inclusive – denně čerstvé připravované pokrmy, stravování formou bufetu v restauraci a nealkoholické nápojek dispozici na baru 24hod/denně
 
Transfery: z letiště do přístavu v Marsa Alam a zpět
 
Program a asistence průvodců a instruktorů: průvodci na rychločlunech při kontaktech s delfíny i šnorchlování na korálech a služby stálé posádky a průvodců na lodi
 
Wi-Fi na lodi
 
Zkušební potápění s přístrojem pro zájmce a nebo průvodcovaný ponor pro licencované potapéče.
 
Cena nezahrnuje:
Příplatek za extra objednané služby letecké společnosti Smart Wings a na palubě letadla: například objednávka konkretního sedadla předem, přiobjednaná nadváha odbaveného zavazadla, nebo extra další odbavené zavazadlo a jiné, ceník služeb naleznete na stránce https://www.smartwings.com/poplatky-za-doplnkove-sluzby. Případný zájem o některou službu je třeba nahlásit a řeśit přes zprostředkující cestovní kancelář a s dostatečným předstihem.
Cestovní pojištění, doporučujeme ujistit se, že se vámi vybraný tarif pojištění vztahuje i na lodní plavby (případně také na potápění s přístrojem, pokud se budete chtít potápění účastnit). Pečlivě si prostudujte smluvní podmínky vámy vybrané pojištovny! Některé pojišťovny řadí mezi rizikové sporty i námořní plavby. U takových je třeba se ještě připojistit na rizikové sporty!! Doporučujeme rovněž připojištění storna cesty, které vám kryje storno poplatky v případě, že by jste se nemohli zůčastnit ze zdravotních, či jiných vážných důvodů.
Vstupní vízum do Egypta (aktualně ve výši 25 USD/osoba (i dítě) – platí se na místě po příletu na letišti. Připravte si tuto částku pokud možno přesně a to v USD. Vyhnete se tak zbytečným průtahům a zmatkům při přepočítávání odpovídající částky např. z EUR na USD, či Egyptskou Libru)
Poplatek za vstup do národních parků Sataya a Wadi Gemal (aktualně ve výši 50 USD/osoba, děti do 5,99 let zdarma, bude vybíráno na lodi)
Spropitné posádce lodi tzv. bakšiš, jednorázově je vybíráno pro posádku lodi na konci pobytu jako výraz poděkování a spokojenosti s poskytnutým servisem – výše spropitného je obvykle 50 EUR/osoba.
V pŕípadě zájmu o potapěčský kurz je cena včetně mezinárodní certifikace za základní kurz (OWD/level 1) 250 Euro a za rozšiřovací kurz (AOWD/level 2) 200 Euro. Možnost je i kurzu specializací jako Nitrox, Deep diver aj.
 

Platební předpisy:

Platba za letenku a rezervaci lodě * 1450 Euro (35 800 Kč)/ osoba je splatná do *30.1.2024
Stornopodmínky :
 
V případě zrušení rezervace ze strany klienta 30 dní ( a nebo více 31, 32…) před započetím data plavby bude účtován poplatek za zrušení rezervace odpovídající částce závazné nevratné zálohy na letenku 500 Euro/osoba.
V případě zrušení rezervace ze strany klienta 29 dní (a méně 29, 28…1) poplatek za zrušení odpovídá částce závazné nevratné zálohy na letenku a závazné nevratné zálohy na rezervaci lodě 500Euro/osoba+550Euro/osoba.
V případě změny jména cestujícího není účtován žádný poplatek. Je ale třeba ohlasit minimum 4 dny před odletem.
 
V případě zrušení rezervace ze strany poskytovatele bez zavinění klientem vrátí poskytovatel klientovy všechny převzaté platby do 14 dní od oznámení této skutečnosti.
 
V případě vyšší moci, jako zrušení letu způsobené okolnostmi, které nezavinila ani letecká společnost Smart Wings, ani zprostředkovatel, ani účastník a jsou způsobeny třetí stranou, nebo nepředvídatelnými okolnostmi, jako např. lock down, vyhlášení ministerstva zahraničí o zákazu cestování do Egypta a podobně poskytovatel nabídne klientovi všechny dostupné alternativní možnosti a řešení této skutečnosti ( přeložení termínu, voucher, ... ).
 
NEZAPOMEŇTE :
pro cestu do Egypta potřebujete cestovní pas. To platí jak pro dospělé, tak i pro děti.
POZOR!!!! - váš cestovní pas musí být platný nejméně ještě 6 měsíců od data ukončení pobytu v Egyptě!!!! Zkontrolujte si včas!
 
Nejpozději 21 dní před odletem prosím zašlete e-mailem kopii vašeho cestovního pasu (stránka s fotografií), která je potřebná k vystavení potřebného povolení k vyplutí lodě z přístavu u příslušných místních úřadů. Společnost Dolphin Liveaboard se zavazuje, že kopie pasů účastníků nepoužije k jiným účelům, krom vyřízení zmíněné źádosti povolení k vyplutí, ani je nepředá jiným stranám, krom úřádu , které tyto dokumenty vyžadují k udělení povolení k vyplutí . Bez těchto dokladů mohou egyptské úřady odložit vyplutí lodě.
 
Elektronický itinerář skupinové letenky vám zašleme cca. 5-4 dní PŘED ODLETEM!!!
 

Objednavatel:

Jméno a příjmení:

Kontakt: e-mail: Mobil:

Počet účastníků: Dospělí: Děti:

Cestující:

Příjmení a jméno

Datum narození

Číslo pasu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Speciální požadavky a poznámky

Požadavky na stravu (vegetarian, vegan, piscetarian,... ) :

Mám pot. licenci a nebo mám zájem o potapěčský kurs :

Jiné požadavky a poznámky:

 

Plavbu lodí Samara Cruise a zahrnuté služby zajišťuje Egyptská plavební společnost:

DOLPHIN LIVEBOARD FOR SAFARI YACHTS

Egyptian company for Red Sea safari cruises and dive centers”

Company ID: 147299

Company address: Dolphin Liveaboard office, Al Kawther–front of Egyptian hospital, Hurghada–Red Sea, Egypt

 

Leteckou dopravu zajišťuje: Fatima Jalout-cestovní agentura

Renneská 31, Brno, 63900

IČO: 06793304

 

Prohlášení objednavatele: Svým podpisem této přihlášky vyjadřuji souhlas s podmínkami účasti na soukromé skupinové akci a zároveň prohlašuji, že moje účast je dobrovolná a podmínky účasti jsou mi ve všech bodech srozumitelné a projevuji svůj souhlas býti jimi vázán/a.

 

 

 

V Dne: Podpis účastníka ………………………………………

 

 

 

 

 

 

Chcete se naučit žít život podle svých představ?

 

 

 

Scroll Effect Pro